ТОП-10 інновацій у сфері Smart Roads

Ми зробили підбірку 10 інновацій у сфері Smart Roads ("Розумні" дороги), які зроблять керування автомобілем безпечніше та екологічніше.

 1. Збір енергії дорожнім покриттям

  Фотоелектричні панелі або п'єзоелектричні матеріали інтегруються в дорожнє покриття і генерують енергію для живлення вуличного освітлення та світлофорів.
 2. Музичні дороги

  Мелодія в дорозі досягається шляхом зміни інтервалу смуг гулу та проїжджаючим транспортом. Такі музичні дороги вже використовують у Японії, Данії, Нідерландах, Тайванем, Південній Кореї.
 3. Автоматичне зважування

  Технологія була вигадана ще у 1970 роки та нині, в зв'язку з технологічним розвитком вона вдосконалилась. І тепер ми маємо можливість автоматично зчитувати вагу авто при його нормальній скорості руху, його номери та дистанційно мониторити обмеження ваги та контролювати знос дорожнього покриття.
 4. Зарядка автомобіля

  Однією із можливих технологій є магнітна індукція, яка включає в себе прокладку кабелів під дорогою для генерації електромагнітних полів, які приймальний пристрій в автомобілі перетворює в електричну енергію для зарядки акумулятора
 5. Розумні дорожні знаки

  Технологія складається з того, щоб бездротово передавати вміст знаку на приймач автівки, що наближаються усно або виводячи інформацію на дисплеї автомобіля.
 6. Виявлення та повідомлення про порушення правил дорожнього руху

  Сенсори та камери можуть бути скомбінованими з тими же "розумними" дорожніми знаками для виявлення та автоматичного попередження водія про порушення дорожнього руху.
 7. "Розмовляючи" автомобіля

  Технологія взаємозв'язку між автомобілями та V2X, яка дозволить автомобілям обмінюватися інформацією з любим іншим підключеними пристроєм та розповсюджувати інформацію про аварії, пробки та інше.
 8. "Розумні" перехрестя

  Об'єднання датчиків та камер з системами розпізнавання об'єктів, які можуть знаходити транспортні засоби та інших учасників дорожнього руху.
 9. Автоматичне виявлення збоїв

  Технологія зв'язку з транспортним засобом, яка повідомляє аварійні служби про ДТП, а також може надати інформацію про кількість та тип задіяних у ДТП транспортних засобів. А також, попередити інших водіїв о необхідності уповільнення або зупинки.
 10. "Розумні" вуличні ліхтарі

  Використання безпровідного підключення до датчиків ліхтарів, щозабезпечить різноманітні інтелектуальні функцій. До таких функцій належать активація руху для економії енергії, забезпечення точок безпровідного доступу, моніторинг якості повітря, моніторинг паркування та мусору. Також, таке підключення може бути використано для відправки автоматичних запитів на обслуговування, якщо джерело світла несправне та автоматично посилити підсвічення сусідніми джерелами світла для компенсації.

Тож, технології не стоять на місці та світ в цілому стає іншим. Тому ми повинні бути відкриті до інновацій та йти в ногу з часом.