e-CMR та eTIR - інструмент відновлення галузі автоперевезень

21 жовтня 2020 пройшла онлайн зустріч представників транспортних міністерств, митних адміністрацій, національних асоціацій TIR і автомобільного транспорту Міжнародного транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія (TRACECA), а також експертів IRU. Учасники зустрічі обговорили останні досягнення в області оцифровки комерційних транспортних документів і то, як вони можуть знизити вплив COVID-19 на сектор.

Генеральний секретар IRU Умберто де Претто зазначив, що через введення карантинних обмежень перевезення по всьому світу сповільнилися. У зв'язку з чим збитки транспортних компаній Євразії склали 22 мільярди євро.

Він вважає, що завдяки повсюдному електронного документообігу та оцифрування транспортних коридорів Євразії можна забезпечити безперебійність вантажоперевезень.

IRU вже досягли значного прогресу в реалізації пілотних проектів eTIR між Іраном і Туреччиною, Іраном і Азербайджаном. А прийняття додатку 11 до Конвенції TIR, яке скоро вступить в силу, ще один позитивний крок на шляху до повного використання системи в цифровому форматі.

Електронна CMR, яка дозволяє заздалегідь надавати транспортні документи в режимі онлайн, є ще одним життєво важливим інструментом для полегшення міжнародних автомобільних перевезень. е-CRM дозволяє скоротити витрати на обробку документів в 4 рази, а обмін інформацією не тільки пришвидшує, але і убезпечує.

IRU закликає всі уряди ТРАСЕКА впровадити e-CMR та eTIR, щоб швидко скористатися перевагами цифровізації автомобільного транспорту. Перший крок до цього - приєднання до протоколу e-CMR.

Відзначимо, що Україна в липні цього року затвердила e-CMR, електронний протокол стандартної накладної відповідно до Конвенції ООН про перевезення вантажів.

Керівник IRU вважає, що e-CMR та eTIR допоможуть стимулювати відновлення торгівлі та економіки після кризи COVID-19.

#Джит #JITplus #JIT #логістика #транспорт #грузовики #грузоперевозки #агро #ukraine #world #app #news #digital #logistics #it #transportation #carrier #shipper #логистикалегко #логистикаукраина #логистикабудущего #перевозки #перевозкигрузов