"Розумна" діджиталізація транспортного підприємства або яких небезпек слід очікувати при використанні технологій?

Транспортні компанії все більше залежать від сучасних технологій. І мова йде не тільки про обладнання для вантажівок, але і про системи, які управляють їх роботою. 

Хакерська атака, яка вже тиждень паралізує роботу перевізника з Австралії, є попередженням, що такі технології піддають компанії абсолютно нового роду небезпеки.

31 січня найбільший перевізник Австралії Toll Group став жертвою кібер-вимагачів. Хакери заблокували доступ до даних на сайті компанії, обіцяючи відновити роботу сервісу тільки після сплати викупу. Кібератака вразила понад тисячу серверів перевізника, через що клієнти Toll не можуть відправляти, отримувати або відслідковувати свої вантажі. Управління компанії відмовилось виконувати вимоги шахраїв. Вже тиждень IT-фахівці компанії працюють 24 години на добу, намагаючись відновити роботу платформи.

Автопарк компанії Toll Group налічує 19 тис. вантажівок і фургонів, а також різні типи морських суден, літаків і контейнерів. У минулому році виручка оператора склала близько 6 мільярдів доларів США.

На думку експертів транспорт, оснащений підключеними технологіями, знаходиться в зоні високого ризику - вантажоперевезення і ланцюжок поставок займають п'яте місце серед усіх галузей, які найбільше схильні до ризику хакерських атак. Всього за чотири останні роки число можливих загроз для транспортного сектора зросла в 100 разів.