Scania анонсувала новий автономний кар'єрний самоскид

Чотиривісний самоскид Scania AXL створений шведським автовиробником для роботи в умовах відкритих кар'єрних розробок. На практиці це означає, що транспортний засіб буде пересуватися по території, де ніщо не заважає використовувати автопілот. У подібних умовах комп'ютер може відповідає за управління вантажівкою на 100%. Саме тому компанія Scania вирішила повністю відмовитися від кабіни.

Для автономних автомобілів більш важливим є програмне забезпечення, а не «залізо». Керування та контроль Scania AXL відбувається за допомогою інтелектуального модулю управління. В кар’єрах, наприклад, автономні операції виконуються системою логістики, яка надає дані та інструкції автомобілям, що вони повинні робити.

«Деякі наші клієнти вже мають самокеровані вантажівки. Однак наразі в кабіні є місце для водія, на всяк випадок, щоб можна було втрутитися у ситуацію при необхідності. Scania AXL не має кабіни і це у значній мірі змінює правила гри, - говорить Клаес Еріксон, керівник науково-дослідного підрозділу Scania. «Розвиток самокерованих транспортних засобів зробив значний прорив за останні роки. У нас все ще не має відповіді на багато питань, але за допомогою концептів, таких як Scania AXL, ми вийдемо на новий рівень та прискоримо дослідження у цій сфері».

Двигун внутрішнього згорання в концепті автомобіля може бути прикладом поєднання традиційних та нових технологій. Він може заправлятися відновлюваним біопаливом.

Надійні та потужний дизайн Scania AXL відповідає тим жорстким умовам, які панують в кар’єрах та будівельних майданчиках. Новий розумний модуль у передній частині замінив традиційну кабіну, але навіть без кабіни в концепті легко розпізнати риси Scania.

Перша жива демонстрація Scania AXL відбудеться 2 жовтня в День Інновацій Traton Group, у демо-центрі Scania.