Навчання водіїв вантажівок - новий рівень!

Згідно останніх досліджень Brandon Hall Group в найближчі 2 роки планується ріст використання тренажерів віртуальної реальності для навчання персоналу у галузях з підвищеною небезпекою.

Джон Керні, CEO  компанії з розробки та виготовлення віртуальних тренажерів стверджує, що однією із галузей, де планується ріст, стане галузь автомобільних вантажних перевезень.

«Транспортні компанії, автошколи та широка громадськість все більше усвідомлюють, що навчання на симулятори реальності допоможе випускати більш підготовлених до будь-яких ситуацій на дорозі водіїв»  - говорить Керні.

Моделювання реальних ситуацій вирішує класичну навчальну дилему: Як якісніше підготувати слухачів до вирішення небезпечної чи надзвичайної ситуації у реальному житті?

Після того, як VR перестала бути лише іграшкою, стало зрозуміло що цей інструмент дозволяє покращити результати навчання, як у управління літаками так і в сфері використання небезпечних хімічних речовин. Тому використання такого інструменту у навчанні водіїв вантажівок природно.

Навчання за допомогою тренажерів порівняно з іншими професіями відносно нове для автотранспорту, і Керні заявив, що його фірма вже протягом багатьох років виступає за симуляцію як моделювання підготовки в галузі вантажоперевезень.

"Пілотам потрібно тренуватися за допомогою симуляції - професійні водії вантажних автомобілів теж повинні". 

Симулятори дозволяють підвищити ефективності безпеки водіїв, зменшити необхідну кількість годин навчання та завдяки комерційним програмам навчання водіїв, які включають в себе і віртуальну реальність, галузь автоперевезень може активно набирати нових водіїв з лав тих, де зайнятість скорочується.

Крім зниження витрат на навчання та покращення рівня безпеки, моделювання пропонує довгострокові фінансові вигоди автотранспортним компаніям. Наприклад, інструктор компанії з обслуговування нафтових родовищ у Техасі, каже, що тренування на симуляторі призвели до меншою кількості аварій. Канадський вантажеперевізник повідомляє, що завдяки навчанню правильній техніці водіння стимуляційне навчання знизило витрати палива компанії в середньому на 30%.

Загалом, тренування з імітацією – це дві важливі речі для керуванням автомобілем. По-перше, це виробляє краще навчених, безпечніших та економічно вигідніших водіїв. По-друге, допомагає відкрити галузь вантажоперевезень людям які, можливо, не вважали це професією.