Верховна Рада ухвалила закон, яким запроваджується обов'язковий аудит безпеки автодоріг міжнародного та національного значення.

За розрахунками авторів законопроекту, такий аудит додатково коштуватиме від 5 до 13% вартості проекту, що призведе до зростання загальної вартості будівництва та ремонту доріг.

Згідно з пояснювальною запискою закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з управління безпекою автомобільних доріг» (№1061), за який проголосували 316 народних депутатів, йдеться про незалежну, детальну, системну, технічну оцінку інженерних рішень щодо складових автомобільних доріг із метою визначення їх впливу на забезпечення безпеки дорожнього руху, яка здійснюється на всіх етапах від планування до введення в експлуатацію та під час експлуатації. Зазначається, що замовниками аудиту безпеки автомобільних доріг є балансоутримувачі автомобільних доріг.

Згідно з документом, аудитор безпеки автомобільних доріг - це фізична особа, яка пройшла спеціальне навчання, отримала сертифікат на право проведення аудиту безпеки автомобільних доріг та включена до реєстру аудиторів безпеки автомобільних доріг.